شرکت حضرت والا آقاخان در مراسم تحلیف دکتر اشرف غنی احمد زی

مراسم تحلیف احمدزی به عنوان رئیس جمهوری افغانستان
مراسم تحلیف احمدزی به عنوان رئیس جمهوری افغانستان احمدزی به عنوان رئیس جمهوری افغانستان سوگند خورد.امروز معاون اجرایی رئیس جمهور کشورمان در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید افغانستان شرکت کرد.
کد خبر :59016
۱۱:۲۱:۰۰ ۱۳۹۳/۰۷/۰۷

اشرف غنی احمدزی امروز دوشنبه به همراه دو معاون خود به عنوان رئیس جمهوری جدید این کشور سوگند یاد کرد.

حامد کرزای پیش از اجرای مراسم سوگند رئیس جمهور منتخب ضمن ابراز خرسندی درباره انتقال قدرت به صورت مسالمت آمیز تاکید کرد مردم با حضور در انتخابات نشان دادند که خواهان صلح و ثبات در کشور بوده و امیدوارم که رهبری جدید صلح و ثبات در افغانستان را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

وی پیشرفت اقتصادی، سیاسی و رفاهی را در گروی صلح امنیت افغانستان دانست و تاکید کرد اگر موانع خارجی بر سر راه برقراری صلح در کشور نبود، امروز افغانستان به مراتب پیشرفته تر بود.

رسانه های افغان نیز گزارش دادند در متن این سوگندنامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

"به نام خداوند بزرگ سوگند یاد می کنم که دین مقدس اسلام را اطاعت و از آن حمایت کنم قانون اساسی وسایر قوانین را رعایت و از تطبیق آن مواظبت نمایم. از استقلال حاکمیت ملی و تمامیت ارضی افغانستان حراست و حقوق و منافع مردم افغانستان را حفاظت کنم و با استعانت از بارگاه پروردگار متعال و پشتیبانی ملت ، مساعی خود را در راه سعادت و ترقی مردم افغانستان بکار برم."

مراسم تحلیف اشرف غنی احمدزی رئیس جمهور جدید افغانستان امروز دوشنبه در کاخ ریاست جمهوری برگزار شد و در این مراسم حدود ۲۰۰ مهمان خارجی به همراه سران کشورهای منطقه و جهان دعوت شده اند. بر اساس توافق بر سر تشکیل حکومت وحدت ملی در افغانستان اشرف غنی احمد زی به عنوان رئیس جمهور و عبدالله عبدالله به عنوان رئیس اجرایی دولت آینده سوگند یاد می کند.

در این مراسم، "محمد شریعتمداری" معاون اجرایی " حسن روحانی" رئیس جمهوری ایران به همراه "محمد رضا بهرامی" سفیر ایران در کابل، شرکت کردند.

بیش از هزار و چهارصد مهمان داخلی و خارجی در مراسم نخستین انتقال قدرت مسالمت آمیز افغانستان حضور یافته اند که حدود سیصد نفر شان مهمانان خارجی اند.

نمایندگان سی و چهار کشور شامل:

سفیر و نمایندگان آمریکا در کابل

ممنون حسین رئیس جمهوری پاکستان

محمد شریعتمداری معاون رئیس جمهوری ایران

حامد انصاری معاون وزیر امور خارجه هند

شهزاده کریم آقا خان، رهبر اسماعیلی‌های جهان

رهبران قومی پاکستان

نمایندگان دپلماتیک کشورهای عربستان سعودی، چین، کانادا، سریلانکا، مالدیو، استرالیا

نمایندگان سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، سازمان همکاری های شانگهای، سازمان همکاری های جنوب آسیا

/ 0 نظر / 9 بازدید